Aktualności/Ciekawostki
Półmaraton Warszawski
2012-03-15 12:51:43

          >>> Już niedługo, bo 25 marca punktualnie o godz. 10-tej. odbędzie się Półmaraton Warszawski. Będzie to już siódma edycja tego biegu. Wszystkim chętnym pragniemy przypomnieć, że do dnia 19 marca można zgłosić swoje uczestnictwo drogą internetową. Trzeba wejść na stronę organizatora imprezy www.polmaratonwarszawski.com i w zakładce >Rejestracja< wypełnić odpowiednie rubryki. Jednak gdyby ktoś z jakiś powodów nie zdążył tego uczynić w wyżej wymienionym terminie, to będzie można jeszcze zapisać się osobiście 23 lub 24 marca w biurze organizatora, czyli w Warszawie przy ul. prof. Kazimierza Dąbrowskiego 14B. Jak dotąd zgłosiło się ponad 8 tys. chętnych, jednak nie ma wątpliwości, że liczba ta znacząco wzrośnie. Godnym odnotowania jest fakt, że w biegu weźmie udział grupa charytatywna „Spartanie”, która w tym roku pobiegnie na rzecz 11 letniej Basi. Długość trasy wynosi 21 kilometrów i dystans ten należy pokonać w czasie nie dłuższym niż 3,5 godziny, co jednak nie powinno stanowić ogromnego problemu dla w miarę wysportowanych osób. Jednak gdyby ktoś nie poradził sobie z tym dystansem może dojechać do mety busem który będzie jechał za biegnącymi i będzie oznakowany napisem: KONIEC BIEGU. Dla uzupełnienia płynów uczestnicy będą mieli do dyspozycji punkty odżywiania, które rozmieszczone będą co 4 km. Natomiast co 5 kilometrów będą rozmieszczone punkty pomiaru czasu. Warto przypomnieć, iż w maratonie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie. Wszyscy, którym uda się ukończyć bieg otrzymają pamiątkowe medale, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc we wszystkich kategoriach otrzymają pamiątkowe statuetki.

Przed zapisaniem się do biegu należy koniecznie zapoznać się z regulaminem konkursu, gdyż opłata za uczestnictwo, którą dokonamy do dnia 19 marca wyniesie 120 zł, natomiast po 19 marca kwota ta wyniesie już 160 zł, przy czym należy pamiętać, że ci którzy dokonają opłaty po 19 marca nie mają gwarancji otrzymania numeru startowego. Osoby które otrzymają numery startowe mają prawo do darmowego dojazdu komunikacją miejską do miejsca startu, oraz do darmowego parkowania w parkingach P+R.  Podczas kontroli biletów wystarczy okazać swój numer startowy. Jadący komunikacją miejską muszą wysiąść na przystanku -Rondo Waszyngtona-  Warto pamiętać o tym, że w nocy z 24 na 25 marca przesuwamy wskazówki naszych zegarków o godzinę do przodu, tak więc jeśli ktoś zapomniałby to uczynić, może się spóźnić na start.

 

Wszystkim zainteresowanym poniżej podajemy dokładną trasę biegu. Trasą tą też powinni zainteresować się kierujący pojazdami, bo jak można się słusznie domyślić, w godzinach trwania maratonu ulice te będą wyłączone z ruchu.

 

Oto trasa biegu:

Start na Moście Poniatowskiego i dalej  Al. Jerozolimskimi, przez rondo de Gaulle`a, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową, Bonifraterską, Zakroczymską, pl. Gwardii, Wybrzeżem Gdyńskim, Wybrzeżem Gdańskim, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Wioślarską, Ludną, Rozbrat, Myśliwiecką, Agrykola, al. Ujazdowskimi, Belwederską, Gagarina, Podchorążych, Suligowskiego, Czerniakowską, Solec, Most Poniatowskiego i meta na Stadionie Narodowym.